A Budapest Gestalt Intézetről
Mi a célunk?
A Budapest Gestalt Intézetet 2017-ben alapítottuk azzal a céllal, hogy szakmailag felkészült, hiteles, felelősen működő Gestalt terapeutákat képezzünk, és ezen keresztül az egyéni és a társadalmi jól-létet előmozdítsuk Magyarországon.
A budapesti Gestalt-terápia képzést jelen formájában, a Norvég Gestalt Intézettel való szakmai együttműködésben 2010-18 között a Magyar Gestalt Egyesület
szervezte – ebben az időszakban 5 évfolyam kezdte meg a tanulmányait, és 2 csoport végzett az EAGT-akkreditált képzésben. 2018-ban vette át az Egyesülettől a képzés szervezését a Budapest Gestalt Intézet, a Norvég Gestalt Intézettől pedig, egyre növekvő mértékben, a szakmai megvalósítást. 2023 tavaszán szereztük meg az önálló nemzetközi akkreditációnkat, így azóta EAGT-akkreditált Gestalt-terápia Tréning Intézetként működünk, Magyarországon egyedülállóan.
Tevékenységeink
- EAGT-akkreditált Gestalt-terapeutákat képzünk
- Együttműködünk hazai és nemzetközi Gestaltos és más megközelítésben dolgozó szakmai szervezetekkel
- Részt veszünk kutatásokban, publikációkban
- Teszünk a Gestalt-terápia ismertségéért és növekvő elfogadásáért



A Budapest Gestalt Intézet szakmai stábja
Avar Tamás
oktató
Több, mint egy évtizede találkoztam először a Gestalttal. Azonnal megragadott, aztán bele is szerettem. Addig nem is igazán tudtam róla, hogy milyen nagyrészt a gondolataim és ítéleteim szűrőjén keresztül tapasztalom meg a világot és benne a saját létezésemet. Hogy mennyire keveset vagyok igazán jelen abban és annak, ’ami van’.
A Gestalt révén kitárult egy másik világ, ami persze mindig is ott volt. A direkt érzékszervi megtapasztalás, a testemen keresztül érkező elsődleges élmények és a feléjük forduló ítéletmentes(edő) kíváncsiság(om) világa. Ez mindent megváltoztatott. Lelágyított és felerősített. Valódivá és élettel telivé tett.
A Gestalt világa egy csoda. A létezés és kapcsolódás egyszerű, de nagyszerű csodája. A szakmai munkámban, csak úgy, mint az élet más területein felbecsülhetetlen értékű szemléletet és gyakorlati eszköztárat biztosít.
Jelenleg képződő tanárként veszek részt az Intézet életében. Ez lehetőséget nyújt, hogy hozzájáruljak a szeretett módszertan és modalitás minél szélesebb körben való elterjesztéséhez, és ahhoz is, hogy örökké tanuló maradhassak.
Bence Judit
oktató, alapító
Több mint húsz éve találkoztam a Gestalt szemlélettel, ami azóta is meghatározza munkámat egyéni, csoportos és szervezeti szinteken. Az elmúlt tizenöt évben Gestalt terapeuta-, szupervizor- és oktatói tapasztalatokkal bővítettem HR vezetői és szervezetfejlesztési hátteremet.
A Gestalt számomra egyfajta létmód: megtanított jelen lenni, kapcsolódni, megállni, látszódni, kételkedni, keresni és nem rögtön megoldani. A változás gyakran csendben kezdődik: egy másfajta figyelemmel, egy apró mozdulattal vagy egy új felismeréssel. Nem látványos gesztusokban, hanem finom elmozdulásokban jelenik meg – gyakran a kapcsolataink terében. A field szemlélet ebben erős támasz számomra: abban segít, hogy ne elszigetelt egyének találkozását, hanem egy közös tér alakulását lássam, ahol ezek az apró, de jelentős változások kibontakozhatnak.
Oktatóként törekszem arra, hogy hitelesen adjuk át a tapasztalati tanulást párbeszédben, kíváncsisággal és emberséggel. A közös felfedezés örömét, a kísérletezés bátorságát és a nem-tökéletes elfogadását szeretném továbbadni a képzéseken. Hiszek a jelenlét és figyelem erejében, abban, ami éppen köztünk történik és abban, hogy ebből bontakozhat ki a tanulás legmélyebb formája.
Szeretem, hogy egy ‘gestaltosként’ nemzetközi közösség tagja is lehetek – ez inspirál a kapcsolódásra, a tágabb perspektívára és a sokféleség megélésére.
Bozsogi Dia
oktató, alapító, társ-ügyvezető
2003-ban kezdtem Gestaltot tanulni, és bár előtte a pszichológia szakon sokféle irányzattal találkoztam, ekkor éreztem azt, hogy hazataláltam. Szeretem, hogy a Gestalt-terápiában a kíváncsiságon, az itt-és-mostban megélt kapcsolaton és a kísérletezésen van a hangsúly, és élvezem azt a felszabadító erőt, amit a klienseimmel én is átélek.
A Gestalt-terapeuta minősítésem után azért kezdtem terapeuta-tanárként is dolgozni, hogy mindezt másoknak is átadhassam. A Gestalt szemléletet használom egyéni és párterápiában, szupervizorként, csoportok vezetésében, illetve a szervezetfejlesztői és coaching munkámban. A Budapest Gestalt Intézet egyik alapító tulajdonosa és társ-ügyvezetője vagyok.
Horosz Réka
oktató
A terápiás kapcsolódásokban hiszek. Abban, hogy bizonyos emberek azok, akiktől gyógyulunk, tanulunk. Megtalálni azt, akivel ez meg tud történni talán a legfontosabb része a folyamatnak. Szeretem a munkámban, hogy emberekkel dolgozom nem technikákkal. Érdekel annak lehetősége, hogy teret nyissak olyan egyéni felfedezéseknek, amik által tágulnak a választási lehetőségek. A lehető legkisebb és legtalálóbb impulzus megtalálása izgatja a fantáziám. Mint ahogy a régebben általam tervezett ruhák esetén is az foglalkoztatott, miként lesz egy ruhadarab egy adott ember működéséhez leginkább illő.
2022 óta tanítok a Gestalt Intézetben, 2015 óta dolgozom saját praxisban Gestalt terapeutaként, 2023 óta párterapeutaként és szupervizorként. Miután 2017-ben Gestalt terapeutaként végeztem az Norvegian Gestalt Institute-nál, szupervizor képzést (2év) végeztem 2024-ben NGI-nál és párterápiás képzést (2 év) a Gestalt Integrative Institutnál. Pánikbetegség témában Zágrábban képződtem Gianni Francesetti PhD vezetésével.
EAGT (European Association for Gestalt Therapy) és EAP (European Association for Psychotherapy) tagja vagyok és részt veszek egy EAGT égisze alatt működő kutatásban.
Az ELTE-n diplomáztam magyar-német szakon, majd Dániában és Új-Zélandon végeztem Testorinetált terápeutaként. 20+ éve foglalkozom Tai-ji chuannal, modern és autentikus táncokkal.
Milánkovics Miléna
társ-ügyvezető
Egész életemet meghatározza az a kíváncsiság, hogy megfigyeljem, felfedezzem és megértsem a világ összefüggéseit – legyen szó testi folyamatokról, emberi kapcsolatokról vagy a természeti ökoszisztémákról. Pályám a vállalati folyamatok, információs rendszerek és szervezetek iránti elhivatottsággal indult, és bár ezek iránti lelkesedésem ma is megvan, fókuszom hamar a rendszereket és szervezeteket alkotó, azokat működtető emberek felé fordult.
A Gestalt megközelítést először szervezetfejlesztőként és vezetőként kezdtem alkalmazni, és ennek során megtapasztaltam, milyen mély és hatékony módon támogatja az egyéni, csoportos és szervezeti szintű változást. Ennek a tapasztalatnak természetes folytatása volt, hogy 2014-ben elvégeztem a Gestalt terapeuta képzést.
2015 óta Hollandiában, Amszterdam mellett élek. Gestalt terapeutaként, a Hekate Tudatos Öregedés Alapítvány társalapítójaként, valamint 2025 júniusa óta a Budapesti Gestalt Intézet ügyvezetőjeként is az ad értelmet a mindennapjaimnak, hogy aktívan részt vegyek – és támogassam – azokat az egyéni, közösségi és társadalmi folyamatokat, ahol a jelenlét, a kapcsolódás és a tudatosság révén valódi, pozitív változás jöhet létre.
Moldován Edit
oktató, alapító
Tanárként indultam, az emberek fejlesztése, tanítása mellett elköteleződve. Nagyon hosszú, nehéz, de hihetetlenül izgalmas út vezetett el odáig, hogy eljussak oda, hogy mint Gordon instruktor, tréner, majd coach bízzak a hozzám fordulók saját erőforrásaiban, bölcsességében. A közös alkotás, valódi partneri közös utazás élményét pedig a pszichodráma vezetés, a szervezetfejlesztés, majd a Gestalt szemléletű működésmód hozta meg. Azóta a Gestaltos szemléletmóddal igyekszem ,,fertőzni" szervezetfejlesztőként, egyéni, pár- és csoportterapeutaként, szupervizorként is. A Budapest Gestalt Intézet egyik alapító tulajdonosa, tanára és egyik szakmai vezetője vagyok.
Erősségem a kreativitás, az energia, játékosság, humor, a bizalom, a biztonságot adni tudás.
Munkám során leginkább azért teszek, hogy ki-ki a saját életében nagyobb felelősséget tudjon vállalni magáért, döntéseiért, választásaiért. Onnan indultam, hogy az a dolgom, hogy abban támogassak másokat, hogy változzanak. Ma már tudom, hogy abban tudom leginkább támogatni őket, hogy azok lehessenek, akik valójában és ezt élvezettel, szeretettel tegyék.
Sáfrány Kinga
oktató
A Gestalt módszertannal 2000-ben találkoztam először, Amerikában. Azóta tudom, hogy mindig is ezt kerestem. Megtanított a jelenben lenni és elfogadni azt, ami van. És bátran elengedni azt, ami már nem támogat többé. Trénerként, coachként, terapeutaként és kiképző tanárként élvezem, ahogy visz a kíváncsiságom. Szeretek kísérletezni, mély változásokat megcélozni, új lehetőségekre közösen rácsodálkozni.
Viga Orsolya
oktató, alapító
Pszichológus és Gestalt terapeuta vagyok. Gestalt terápiát tanítok itt a Budapest Gestalt Intézetben, a Hollandiában töltött néhány év hozományaként pedig az amszterdami Nederlandse Stichting Gestalt intézet nemzetközi képzésében is; emellett az intézet társ-alapítója vagyok.
Szeretem a sokszínűséget, a szabadságot, a tisztaságot, és megélni az életet a maga teljességében.
A Gestalt nekem azt hozta, hogy otthonosabban érzem magam a bőrömben, többfélét tudok érezni és gondolni egyszerre, akár egymásnak ellentmondó dolgokat is. Jobban felvállalom a különböző részeimet, és együttérzőbben bánok magam és mások esendőségével.
Jókay Rita
szupervizor
Fejlesztő szemléletű tanácsadó, coach, terapeuta, párterapeuta és szupervízor vagyok. Az élet minden területén az érdekel, hogy hogyan tudok változást létrehozni, hogyan tudom a fejlődést támogatni. Munkáimban sokszor a természetes érdeklődés és kíváncsiság vezet. Nagy energiát és sok bátorságot tudok mozgósítani ahhoz, hogy valami életre keljen vagy változzon. Arra törekszem, hogy felszabadult, kreatív együttlétben dolgozzunk, és újra és újra a felfedezés szándékával tekintsünk egymásra.
A Budapest Gestalt Intézetben a hallgatók szakmai fejlődését szupervízorként támogatom.
Makai-Begidsán András
szupervizor
Gestalt terapeuta és szupervizor vagyok. Hosszú szakmai út van mögöttem. Kívülről úgy tűnhet, hogy sok benne a vargabetű, a váltás, de belülről tudom, hogy a magam és a körülöttem lévők iránti kíváncsiság motivált mindig.
Hivatásomnak érzem a magyar Gestalt terapeuta közösség szakmai, etikai, emberi állapotának alakítását, fejlesztését.
Szupervizorként abban támogatom a leendő kollégákat, hogy rálássanak, megtapasztalják ennek a munkának a szépségét, kihívásait, tisztábban lássák a kereteiket és természetesen elképzelésük legyen ennek a hivatásnak áráról is.
Mondok Árpád
szupervizor
Gestalt terapeutaként számomra a személyes tapasztalás és annak tudatosítása, a megfelelő szándékkal és formában az igazán építő. Amikor találkozunk, együtt megyünk egy úton, hogy megtapasztalhassuk, merre jó Neked, még akkor is, ha ez ismeretlen területek felfedezésével jár együtt. Sokféle emberrel dolgoztam együtt, különböző helyzetekben, és jó ideje eljutottam oda, hogy igazán jó módon kapcsolatban lenni úgy lehet, ha találunk egy közös utat és célt. Nem vezetőként és nem vezetettként. Együtt és a sajátomat. Ez a belátás változtatta meg az életemet és alakított Gestalt terapeutává.
Stefany-Tóth Judit
szupervizor
Egész életem során emberekkel foglalkoztam és az emberi működés mögött rejlő okokat és törvényszerűségeket kutattam. Első szalmám jogász. Jogi munkám során azt vettem észre, hogy a hozzám forduló kliensek ügyei mögött legtöbbször megoldatlan
emberi konfliktusok rejlenek, ezért érdeklődésem egyre inkább a pszichológia felé fordult. A Károli Gáspár Egyetemen szupervíziót kezdtem tanulni, majd a Flow Coaching School képzésén megismerkedtem a Gestalttal. Lenyűgözött annak humanisztikus, felszabadító ereje. A Norwegian Gestalt Institute College keretében EAGT akkreditált Gestalt terapeuta és szupervízor diplomát szereztem.
Felváltva a jogászi pályát, tíz éve dolgozom felső- és középvezetőkkel, valamint magánemberekkel coachként, szupervizorként és Gestalt terapeutaként. A Gestalt terápia szemlélete számomra izgalmassá, kreatívvá és erőteljessé teszi a gondolkodást, nap mit nap új felismeréseket ad, új dimenziókat nyit a munkámban és az életemben.
Hiszek abban, hogy mindannyiunkban benne rejlik a képesség, amely ahhoz szükséges, hogy egyre tudatosabbá váljunk önmagunkat, kapcsolatainkat és környezetünket illetően. Hiszek abban, hogy a tudatosság növekedése és a jelenlét ereje által növekszik a választási és döntési szabadság, melynek révén teljesebb életet élhetünk. Hiszek abban, hogy mindez rajtunk múlik.
Szabó Andrea
szupervizor
Egész életem során emberekkel foglalkoztam és az emberi működés mögött rejlő okokat és törvényszerűségeket kutattam. Első szalmám jogász. Jogi munkám során azt vettem észre, hogy a hozzám forduló kliensek ügyei mögött legtöbbször megoldatlan
emberi konfliktusok rejlenek, ezért érdeklődésem egyre inkább a pszichológia felé fordult. A Károli Gáspár Egyetemen szupervíziót kezdtem tanulni, majd a Flow Coaching School képzésén megismerkedtem a Gestalttal. Lenyűgözött annak humanisztikus, felszabadító ereje. A Norwegian Gestalt Institute College keretében EAGT akkreditált Gestalt terapeuta és szupervízor diplomát szereztem.
Felváltva a jogászi pályát, tíz éve dolgozom felső- és középvezetőkkel, valamint magánemberekkel coachként, szupervizorként és Gestalt terapeutaként. A Gestalt terápia szemlélete számomra izgalmassá, kreatívvá és erőteljessé teszi a gondolkodást, nap mit nap új felismeréseket ad, új dimenziókat nyit a munkámban és az életemben.
Hiszek abban, hogy mindannyiunkban benne rejlik a képesség, amely ahhoz szükséges, hogy egyre tudatosabbá váljunk önmagunkat, kapcsolatainkat és környezetünket illetően. Hiszek abban, hogy a tudatosság növekedése és a jelenlét ereje által növekszik a választási és döntési szabadság, melynek révén teljesebb életet élhetünk. Hiszek abban, hogy mindez rajtunk múlik.
Erős Ila
alapító
Erős Ila alapítótársunk volt a Budapest Gestalt Intézet létrehozásában, 2017-2020 között - amíg betegsége engedte -, oktatóként is részt vett a munkában.
A 2000-es években kezdett Gestalt-terápiát tanulni, nagyrészt az ő nevéhez kötődik a Gestalt Terápia Képzés Magyarországra hozatala. A Magyar Gestalt Egyesület alapító tagja és elnöke is volt. Szakmai publikációi olvashatóak a Pszichoterápia folyóiratban, aminek egészen 2020-ban bekövetkezett haláláig szerkesztőségi tagja is volt.
Nemzetközi vendégoktatóink – A Norvég Gestalt Intézet
(Norsk Gestaltinstitutt)
szakmai stábjából
Ann Kunish
Ann Kunish is an internationally approved Gestalt psychotherapist (NGI 2019) as well as a Gestalt coach (NGI 2016) and supervisor (NGI 2021). She has also completed the Institute’s two-year advanced study for therapists (International Training Programme, 2020) and is currently studying psychopathology and development with Margherita Spanguolo Lobb at the Istituto di Gestalt in Italy (2019-2023). She also has master’s degrees in philosophy (East Asian linguistics/Chinese) from the University of Oslo (2011) and music performance from the Norwegian Music Academy (1991).
Ann teaches at the Norwegian Gestalt Institute and is in private practice in Oslo where she sees individuals and couples. Ann is especially interested in psychopathology seen in a Gestalt perspective.
Gro Skottun
oktató
Gro is a social worker, gestalt therapist, MSc, PhD, co-founder (1986) and co-owner of Norsk Gestaltinstitutt – Høyskole (NGI), Oslo, where she works as a trainer, supervisor and researcher. She has also been supervising and teaching international for many years and work since 2010 in Budapest in the gestalt therapy training program created by NGI for the Hungarian Gestalt Association (HuG) and now for Budapest Gestalt Institute (BGI). She is co-author of a Norwegian text-book about gestalt therapy, has published several articles and is the editor of Norsk Gestalttidsskrift. She has been the president of an international organisation for gestalttherapy, FORGE, for five years and a member of the complaint committee for EAGT six years.
Hans Petter Frydenberg
oktató
Hans Petter has been affiliated with NGI (Norwegian Gestalt Institute) since 2006 and is currently a teacher in NGI’s therapy and post-graduate training programs. He is responsible for the academic content and teaches in the school’s supervisor training, both in Norway and internationally. As of 2024, he serves as the school’s faculty supervisor.
Since 1996, he has worked as a Gestalt therapist in private practice, offering therapy, supervision, and courses. He runs iProsess, Center for Gestalt Therapy and Development in Oslo.
After completing his therapy training at NGI in 1997, he completed NGI’s two-year post-graduate program and two-year supervisor training. Within the NGI framework, he also participated in a research methodology course with Ken Evans, PhD, at the Sherwood Psychotherapy Institute in 2003. He studied Developmental Somatic Psychotherapy – a two-year advanced training program – with Ruella Frank, PhD, at the Center for Somatic Studies in New York, USA, from 2004–2006, and participated in postgraduate workshops from 2008–2010. He also studied with Brid Keenan at the Gestalt Centre Belfast, Ireland, in the Impact of Trauma – a two-year training program from 2012–2014. From 2016–2018, he studied with Margherita Spagnuolo Lobb, PhD, and Gianni Francesetti, PhD, at the Istituto di Gestalt, Italy, in the Gestalt Therapy Approach to Psychopathology and Contemporary Disturbances – a two-year training program.
Hans Petter is a member of NGF (Norwegian Gestalt Association), EAGT (European Association for Gestalt Therapy), NFP (Norwegian Association for Psychotherapy), and EAP (European Association for Psychotherapy), and holds the European Certificate of Psychotherapy (ECP). For many years, he has served on the board and been active in councils and committees within NGF.
His previous experience includes four years as a milieu therapist with various responsibilities in municipal psychiatric services. He later worked as a supervisor in the same service, in child welfare, and in other public and private institutions. His academic background includes university and college education in theatre studies and communication and media, education in TV and video production, as well as professional experience in leadership, administration, and stage technology.
Vibeke Visnes
oktató
Vibeke Visnes has a Master in Gestalt (2012) from Metanoia Institute, London and is presently undertaking a Dr. Psych by Professional studies at the same institute. She is researching couple’s therapy in a Gestalt framework. She is also a certified clinical couple´s therapist from Metanoia Institute.
Vibeke is an internationally approved Gestalt Psychotherapist (NGI, 2002 – 2009 (including maternity leave), has done Advanced Gestalt training (NGI, 2012-2014), Gestalt Supervision training (NGI, 2015- 2016), Developmental Somatic Psychotherapy Advanced training with Ruella Frank (2014 – 2016) and is presently doing Supervision training with Marghuerita Spagnuolo-Lobb. She has her own practice in Oslo and teaches at the Norwegian Gestalt Institute.
Her main focus in Gestalt is the phenomenological perspective, relation and contact. She is attentive to how Gestalt can be in dialogue with other psychotherapeutic modalities and psychological theory without loosing the aestethics and uniqueness of the phenomenological method.
Vikram Kolmannskog
oktató
Vikram is a trained lawyer (LL.M.) specializing in human rights from the University of Oslo and the London School of Economics. In addition, he has studied the history of ideas, Spanish, pedagogy, psychology, and the history of religion. He received his doctorate (Dr.philos.) in 2014 from the Department of Criminology and Sociology of Law at the University of Oslo. In his doctoral research, he examined the situation and rights of so-called climate refugees. He qualified as a Gestalt therapist in 2014 and as a Gestalt supervisor in 2018, both from NGI (Norwegian Gestalt Institute). In 2015, he was appointed Associate Professor of Gestalt Therapy at NGI. In March 2022, he was promoted to Professor of Gestalt Therapy.
The main focus of Vikram’s work is research, teaching, and supervision in the therapy education program. He has previously chaired the R&D Committee at NGI. He participates in conferences, both nationally and internationally, and is an active public communicator through podcasts, opinion pieces, and more.
His main research interests include:
-
Children and parents
-
Gender, sexual, and relational diversity in therapy
-
Ecology and therapy
-
Mindfulness/meditation and therapy
Vikram has a number of scientific publications and is the author of, among other works, The Empty Chair: Stories from Gestalt Therapy (Flux, 2015).